Hotel apartamentowy (również hotel rezydencjonalny, lub hotel typu long-stay) jest obsługiwanym kompleksem apartamentowym, który korzysta z systemu rezerwacji w stylu hotelowym. Jest to podobne do wynajmu apartamentu, ale bez stałych umów i mieszkańcy mogą „wymeldować się” kiedy tylko zechcą.

„Hotel apartamentowy” oznacza budynek zaprojektowany lub zawierający zarówno apartamenty, jak i poszczególne pokoje gościnne lub jednostki czynszowe, znajdujący się pod nadzorem rezydenta, w którym znajduje się wewnętrzne lobby, przez które muszą przejść wszyscy najemcy, aby uzyskać dostęp do apartamentów, pokoi lub jednostek

Apartamentowy kompleks hotelowy zazwyczaj oferuje kompletny, w pełni wyposażony apartament. Kompleksy te są zazwyczaj budowane na zamówienie i podobne do kompleksu hotelowego, w którym znajduje się zróżnicowana ilość apartamentów. Długość pobytu w tych hotelach apartamentowych jest zróżnicowana w zależności od miejsca, od kilku dni do miesięcy, a nawet lat. Osoby, które przebywają w hotelach apartamentowych, korzystają z nich jako z zakwaterowania długoterminowego, dlatego też hotele są często wyposażone w większość rzeczy, których wymaga przeciętny dom.

Wynajem mieszkań pustych

Nieruchomości, apartamenty – Rogalscy Świnoujście – dla całej rodziny

Hotele apartamentowe zostały najpierw założone w miejscowościach wakacyjnych jako zakwaterowanie dla rodzin, które muszą „mieszkać” w apartamencie, a nie „przebywać” jak w hotelu. Apartamenty stanowią „dom wakacyjny”, ale generalnie są obsługiwane. Później apartamenty te ewoluowały w kierunku kompletnych domów, co pozwalało mieszkańcom robić wszystko, co chcieliby w domu, takie jak sprzątanie, mycie i gotowanie. nieruchomości, apartamenty – Rogalscy Świnoujście .

Luksusowe apartamenty do wynajęcia nad morzem w atrakcyjnych cenach

Hotele z przedłużonym pobytem (zwane również apartamentami serwisowymi) to rodzaj zakwaterowania z funkcjami niedostępnymi w hotelach standardowych. Funkcje te mają na celu zapewnienie większej ilości domowych udogodnień. Obecnie w Ameryce Północnej działa 27 sieci przedłużonych pobytów, w których znajduje się co najmniej 7 hoteli, reprezentujących ponad 2000 nieruchomości. W hotelach o przedłużonym pobycie występują znaczne różnice pod względem jakości i dostępnych udogodnień. Niektóre sieci gospodarcze przyciągają klientów, którzy korzystają z hoteli jako półstałych obiektów noclegowych.